Tworzenie ogrodu – zatroszcz się o zabawę

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych
Dział

Dla nowicjusza w dyscyplinie projektowania, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, może to być niesłychanie karkołomna oraz poważna inwestycja. Rozpoczynamy od skompletowania wszystkich niezbędnych informacji, jesteśmy w stanie radzić się bliskich, skorzystać z poradników o ogrodnictwie i zasięgnąć wiadomości w internecie.

Na początek musimy wskazać jakie będzie oświetlenie naszego ogrodu, skąd będzie padało światło i jakie natężenie będzie godzin słonecznych w związku do tych w cieniu. Dodatkowo należy wskazać jaką funkcje będzie pełnił nasz ogród, czy będzie to ogród ozdobny, warzywny, owocowy, wypoczynkowy i w zależności od użycia ogrodu dobieramy profesjonalne rośliny. Przy wyborze roślin należy się też zastanowić nad tym jak dużo czasu pragniemy dedykować naszemu ogródkowi i na ile jesteśmy w stanie zająć się zasadzonymi roślinami. Wypada nanieść plan naszego ogrodu na papier w słusznej skali z uwzględnieniem roślin które mają się w nim odnajdować oraz możliwych ścieżek oraz budowli ogrodowych – polecamy również baseny poliestrowe – imponująca rozrywka w jakimkolwiek ogrodzie. Pierwsze lata z życia naszych roślin są niezwykle ważne, rośliny wtenczas potrzebują słusznego nawadniania oraz nawożenia.

Jeżeli w naszym ogrodzie posadziliśmy młode drzewka, należy je obić palikami, żeby ustrzec się przechylania się na wietrze oraz w innych sytuacjach pogodowych. Podstawą jest właściwe podlewanie, by rośliny się ukorzeniły i przyjęły. Potem po około roku od założenia ogrodu, jesteśmy w stanie zacząć rośliny nawozić, uważając jednocześnie żeby ich nie spalić, gdyż są jeszcze niezmiernie delikatne. W następnym sezonie możemy także zająć się już obumarłymi lub ewentualnie nazbyt rozrośniętymi gałęziami i krzewami oraz poprzycinać niesforne szczegóły. Przycinając gałęzie oraz krzewy roślina zyskuje siły i wypuszcza młode oraz zdrowe pędy. Trawnik jest miejscem o które należy w ogrodzie dobrze zadbać. Kosimy trawę regularnie nie dopuszczając do pokładania się źdźbeł, potem po każdym koszeniu użyźniamy trawnik wyjątkowymi mieszankami do traw.