Jakie zalety i wady mają ubrania uszyte z naturalnego jedwabiu

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych
Dział

Koronki i atłasy to odwieczny atrybut kobiecości. Obie te tkaniny są niezwykle delikatne i zmysłowe. Znakomita większość kobiet lubi dotyk śliskiego materiału, delikatnie połyskującego w świetle i równie delikatnie spływającego po ciele. Naturalny jedwab ma tę niepodrabialną właściwość, że podczas kontaktu z odkrytą skórą sprawia lekki chłód. Dlatego od dekad jest jednym z bardziej ekskluzywnych materiałów odzieżowych. Bardzo dobrze sprawdza się latem. Tworzy się z niego seksowne sukienki i spódniczki, falujące zalotnie podczas ruchu. Nadaje się też bardzo dobrze na długie, ultrakobiece kreacje, nadające się na wielką galę czy ważną imprezę.

Miękkie fale, spływające lekko po ciele będą się zmysłowo poruszać razem z każdym krokiem. Wspaniale podkreślają kobiecą sylwetkę. Z pewnością uszyta z tej tkaniny kreacja nie pozostaje niezauważona. Ale jednak jest jeden problem, prawdziwy jedwab jest dość drogim materiałem. Kolejnym utrudnieniem jest to, że tkanina ta bardzo się mnie. Dlatego stosunkowo rzadko można spotkać zwykłe ubrania uszyte w całości z naturalnego jedwabiu. Jednak naprawdę warto poznać ten materiał, chociażby w kilku przykładowych wydaniach. Nawet tak drobny drobiazg, jak jedwabna apaszka czy też jedwabna gumka do włosów często sprawią, że kobieta będzie się mogła wyjątkowo poczuć. Dotyk tego materiału to dotyk luksusu. Doskonałym zamiennikiem okazuje się satyna. Dzięki podobnej delikatności i połyskliwości nazywana jest także sztucznym jedwabiem. Przede wszystkim dlatego, że jest tak samo lejąca jak jedwab i podobnie układa się na sylwetce.

Satyna jest równie wygodna do noszenia i delikatna. Rzecz jasna jest sporo tańsza od jedwabiu. Jej minusem jest jednak mniejsza odporność na mechaniczne uszkodzenia. Lecz zwykle szyje się z niej eleganckie elementy garderoby oraz bieliznę czy pościel. Bardzo delikatny splot będzie podobnie chłodził jak jedwab. Jest też równie przewiewna i wygodna w noszeniu. Lekka i elegancka pościel lub satynowa piżama to wspaniałe rozwiązanie w cieplejsze dni lata. Daje ochłodę i doskonale się sprawdza podczas długich godzin spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY