Chorwacja – tanie i atrakcyjne miejsce wyjazdu dla rodaków

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Mimo zastoju gospodarczego, branża turystyczna trzyma się nieźle – w 2019 roku na zagraniczne wakacje wyjechało nieomalże 5 mln naszych polaków. Polacy najentuzjastyczniej odjeżdżają nad Bałtyk i do Grecji. Też wakacje w Chorwacji stają się coraz popularniejsze – wybiera je ok. 10 % urlopowiczów. Ten kraj jednoczy się z błogim odpoczynkiem na plaży i pływaniem w ciepłych wodach Adriatyku. Urlop w tym śródziemnomorskim regionie to atrakcja dla podróżników – wspaniała kuchnia, bogata architektura i gwarancja słonecznej aury w sezonie.

Coraz to więcej biur podróży oferuje zorganizowane wycieczki do Chorwacji, w zasadzie do Istri, najpopularniejszego kurortu. Niemniej jednak letnicy mogą osobiście zaplanować swój wypoczynek w tym pełnym wdzięku miejscu. Bilety lotnicze to nakład pieniężny rzędu 300 – 400 zł (zależnie od pory roku). Na miejscu nie ma problemu z odnalezieniem osobistego noclegu. Kwatery to rozwiązanie dla osób wypatrujących tańszej opcji.

Polacy niejednokrotnie wybierają ten kraj jako cel swojej wakacyjnej podróży, iż względu na stosunkowo bliską odległość od naszego. Dla bardziej wymagających urlopowiczów (także z zasobniejszym portfelem) profesjonalne będą apartamenty o podwyższonym standardzie. Chociaż pod pojęciem apartamenty kryją się także w pełni wyposażone mieszkania, z klimatyzacją oraz wieloma innymi udogodnieniami – my rekomendujemy natomiast Nieruchomości w Chorwacji realestate-honeste.com. Wybierając apartament wypada zwrócić uwagę na jego lokalizację – w końcu urlop przy hałaśliwej ulicy to z pewnością nic przyjemnego. Nocleg w wynajętym apartamencie to też możliwość samodzielnego preparacje posiłków w odpowiednim dla turysty czasie – brak odgórnie ustalonych godzin ułatwia zaplanowanie czynnego dnia poza hotelem. W jaki sposób dostrzega się, możliwości zorganizowania jest dużo. Warto je wnikliwie rozważyć, aby w czasie podroży miło spędzić swój czas.