Ciekawostki o Ameryce Południowej i Północnej

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Ameryka Południowa jest kontynentem, jakiego zaludnienie jest nadzwyczaj niemiarowe. Krajem najgęściej zaludnionym w Ameryce Południowej jest Ekwador, gdzie na kilometr kwadratowy przeciętnie przypada czterdziestu mieszkańców. Zaś państwem, jakie ma śladowy stopień konsystencji zaludnienia jest Surinam, w jakim na kilometr kwadratowy przypada trzech mieszkańców. Ewidentnie najgęstsze zaludnienie w Ameryce Południowej jest tam, gdzie aglomeracja jest w najwyższym stopniu rozwinięta. Chodzi tu o takie miasta jak: Sao Paulo (dwadzieścia jeden milionów mieszkańców), Lima (osiem milionów mieszkańców), Rio de Janeiro (dwanaście milionów mieszkańców) oraz Bogota (siedem milionów mieszkańców). Ameryka Południowa jest państwem składającym się z dwunastu państw, jakie dysponują niepodległością. Jest też jeden obszar podległy (Gujana Francuska).

Największym miastem Ameryki Południowej jest brazylijskie miasto Sao Paulo – inne interesujące wiadomości o Amerykach odnajdziesz na stronie Ameryka Północna ciekawostki. W Ameryce południowej znajduje się też najogromniejszy wulkan świata. Gra toczy się o Ojos del Salado, jakiego wysokość wynosi nieomal siedem tysięcy metrów nad poziom morza. W Ameryce Południowej spotkać można wszelkie bogactwo fauny i flory. A wiele jest zasługą tego, że znajduje się tam dużo obszarów, jakie nie zostały jeszcze naruszone przez człowieka. Obszerna ilość gatunków flory sprawia, że kontynent ten wydaje się piękniejszy. Wielki stopień roślinności uwypukla, że jest to miejsce, gdzie nie jakikolwiek obszar zamienia się w obszary pod fabryki.

Najpiękniejszym i w największym stopniu zielonym miejscem w Ameryce Południowej jest dorzecze amazonki, w jakim miejscu spotkać jesteśmy w stanie prawdziwy i nadzwyczaj tuzinkowy las tropikalny (deszczowy). Roślinność w Ameryce Południowej w żadnym wypadku nie jest ograniczona, a wprost przeciwnie. Zróżnicowanie roślinne jest tu w zasadzie duże i często napotykane. Jest tutaj także wiele roślin użytkowych, takich jak ananas, tytoń, ziemniak czy także kakaowiec. Ameryka Południowa jest też bogata w wiele odmian zwierząt, jakich nie można zobaczyć na innych kontynentach. Są to takie zwierzęta jak kondory, boa dusiciele, kolibry, anakondy lub również tapiry bądź też jaguary.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ciekawostki o Ameryce Południowej i Północnej”