Co to jest botoks i jak się go stosuje?

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

W dzisiejszych czasach nadzwyczaj modnym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna. Najpopularniejszy w ostatnich latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania dokuczliwych i dokuczających zmarszczek mimicznych, aby cera na twarzy była ujędrniona oraz lekka. Botox wykorzystywany jest również w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu wypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do pełnego lub też częściowego rozluźnienia mięśnia. Aktywność botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Należy zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak przejściowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe. Minionym aspektem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym są refundowane. Natomiast każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na ważki uszczerbek finansowy. Jest to jedna z w największym stopniu kultowych metod usuwania zmarszczek mimicznych – wypróbuj botox. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Zazwyczaj jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się.

Ma jakby wypełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka. Jest też wykorzystywany jako wypełniacz w celu powiększenia ust. Chwilowo coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach medycznych oraz nie potrzebuje znieczulenia. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego i sercowego, a też z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do świetnych gabinetów lekarskich, w których zabieg zostaje wykonany przez stosownego specjalistę. Jest to jeden z z reguły wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć należy pamiętać, iż zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Co to jest botoks i jak się go stosuje?”