Jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami?

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Podwyższony poziom złego cholesterolu to następstwo nieprawidłowej diety bogatej w tłuszcze. To powszechna dolegliwość układu krążenia, która dotyka nawet co drugą osobę dorosłą. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które pozwalają obniżyć szkodliwy cholesterol LDL, a jednocześnie dba o prawidłowy poziom lipoprotein HDL.

Wyrzeczenia są niestety niezbędne

Najprostszym sposobem na obniżenie złego cholesterolu jest zrezygnowanie z niektórych produktów. Należy unikać jajek, podrobów oraz innych pochodnych bazujących na tłuszczu zwierzęcym. Zastępujemy je bezpieczniejszymi tłuszczami roślinnymi w rozsądnej ilości. Należy zrezygnować także z produktów przetworzonych: wszelkich przekąsek, chipsów, fast foodów.

Jak obniżyć cholesterol właściwą dietą?

Należy urozmaicić codzienny jadłospis wprowadzając dużo warzyw i owoców o niskiej zawartości cukrów prostych. Ponadto, warto stosować nasiona dyni, słonecznika, oraz siemię lniane. W aptece dostępne są natomiast naturalne herbaty ziołowe na obniżenie cholesterolu. Z mięs wybieramy drób oraz ryby. Pieczywo zamieniamy na gruboziarniste. Używamy wyłącznie niskotłuszczowego masła.

Odrobina ruchu działa cuda

Jednym z najprostszych sposobów na to, jak obniżyć cholesterol domowymi metodami, jest regularna aktywność fizyczna. Możemy biegać, jeździć na rowerze, chodzić na spacery, stosować fitness w domu. Należy wybierać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, które nie forsują zanadto układu krążenia. Systematyczne treningi to niezawodny sposób na cholesterol w normie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami?”