Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Na początku ciąży należy udać się do doktora, od pierwszych dni ważna jest stała kontrola oraz opieka ginekologa, albowiem dobra kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego potomka. Doktor ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca ciąży, jeśli wszystko będzie przebiegało poprawnie.

Tudzież jeśli pojawiłyby się jakiekolwiek zawiłości, wielokrotnie pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu lub ewentualnie klinice, do której trafmy. Wybór doktora ginekologa ma obowiązek być rozważny oraz przemyślany, wybitnie ważne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Ważne jest to w głównej mierze dlatego, że w późniejszym okresie, kiedy tak właściwie już trudniej nam się poruszać, powinniśmy znacznie bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, wobec tego dalsze dojeżdżanie staje się uciążliwe – usg prenatalne Poznań. Już w czasie pierwszej wizyty doktor ma obowiązek zapisać kobiecie podstawowe oraz niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy.

Pierwszym z zapisanych specyfików już przed ciążą powinien być kwas foliowy, który chroni dziecko przed powstawaniem istotnych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, potem co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Należy pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego oraz wykonywać je regularnie. Co miesiąc wykonuje się morfologię krwi, oraz raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży doktor ma obowiązek skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Pomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która potrzebuje od kobiety przyjmowania wielu leków oraz zmiany diety. Do tego około trzech, czterech razy w ciąży wykonywane jest test USG, około 12 tygod

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?”