Uważaj na kalafonię

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Podczas badań nad podkładami natknęłam się na ostrzeżenie dermatologa Purvishy Patel, które ostrzega nas przed alergenem: kalafonią.

Rzeczy?

Żywica stosowana w podkładach do rzęs i tuszach do rzęs, która pomaga w przyleganiu produktu i która u niektórych osób może wywoływać reakcje alergiczne.Na szczęście ten alergen kontaktowy znajduje się również w plastrach, więc jeśli jesteś uczulony na plastry, unikaj podkładów do rzęs i tuszów do rzęs, które wymieniają go w INCI (lista składników).

Podkład do kuracji rzęs

 • Kiedy twoje rzęsy są bardzo słabe i łamliwe, powinieneś naprawić uszkodzenia, zanim będzie za późno.
 • Pomoże Ci w tym transparentna baza do rzęs, która codziennie pielęgnuje Twoje rzęsy i poprawia ich kondycję.
 • Baza do rzęs ma na celu nawilżenie i wypielęgnowanie włosów, jednocześnie chroniąc je przed działaniem tuszu do rzęs i demakijażu.
 • Transparentna baza do rzęs w przeciwieństwie do bazy pod tusz do rzęs (białej) NIE zawiera nylonowych włókien, dzięki czemu nie wydłuża rzęs.

Jako kuracja zawiera witaminy (głównie A, B5, C i E), które w synergii z olejkami i peptydami sprzyjają odżywieniu i wzmocnieniu włosów.Transparentna baza pod makijaż ma za zadanie odżywić i wzmocnić łamliwe rzęsy, które mają tendencję do wypadania i łamania się.

Ale chcę wyjaśnić jedną niezwykle ważną rzecz: nie wierzcie, że te bazy pielęgnacyjne mogą sprawić, że rzęsy wydłużą się lub odrosną tam, gdzie ich nie ma.

Kredyty: Maybelline New York Sensational Serum zwiększające objętość rzęs

W rzeczywistości jedną z pułapek, w które możemy wpaść, jest myślenie, że przy użyciu tych produktów rzęsy mogą się wydłużyć lub powielić. Niestety tak nie jest.Proste składniki, takie jak oleje i witaminy, nie mogą sprzyjać temu procesowi, więc trzymaj swoje oczekiwania zawsze w granicach rzeczywistości.

Przeciwnie, baza do rzęs chroni piękno rzęs, sprawia, że ​​są lśniące, zdrowsze i nie wypadają ani nie pękają w sytuacjach stresowych.Jako odżywka kondycjonuje włosy, czyniąc je miękkimi i mniej suchymi, więc baza nawilżająca włosy, aby nie łamały się.

Według marki istnieją nieco inne wskazania do stosowania, ale generalnie trzeba być stałym w kuracji, aby skorzystać z jej skuteczności.

Czy przezroczysty podkład działa?

Pracuje. Dopóki zachowujesz realistyczne oczekiwania.

Zdjęcie porównawcze, które Wam pokazałam jest tylko w celach promocyjnych, zabieg będzie miał swoje zalety na rzęsach tej kobiety, ale na pewno miał też photoshop.Pamiętaj: podkład pielęgnacyjny nie może zdziałać cudów.

Dobrze przemyślana formuła może ci poważnie pomóc, nawilżone włosy to takie, które łamią się z większym trudem, ale jeśli włosy są już złamane i oczekujesz poprawy pod względem długości lub grubości, to nie jest to właściwy produkt.

W takim przypadku warto sięgnąć po odżywki do rzęs, ale nie należą one do rodziny podkładów.

 • Zobaczmy pokrótce, czym one są i dlaczego należy ich używać ostrożnie.
 • 1.3 Co to są odżywki do rzęs (OFFTOPIC)
 • Nie mają nic wspólnego z bazami do rzęs, poświęcę im tylko mały akapit, aby każdy mógł zrozumieć różnicę.
 • Należy wyraźnie odróżnić bazy do kuracji od odżywek do rzęs:

Serum wydłużające to produkty, które działają w czasie, sprzyjając wzrostowi rzęs pod względem długości włosów. Są w tubce zawierającej cienki pędzelek.Składniki zawarte w serum wydłużającym są różne, a czasem (nie zawsze) wręcz niebezpieczne. Odżywka do rzęs działa na porost włosków rzęs przez okres od 30 do 60 dni ciągłej kuracji.

Produkt działa, ale ma też swoje wady, w rzeczywistości stosowanie go jest bardzo ryzykowne dla zdrowia oczu. Osobiście jestem tego przerażona i myślę, że nigdy nie wypróbuję tego bez względu na bezpieczeństwo produktu. https://wirtualnekosmetyki.pl/-nowe-wdrozenia/czy-odzywka-do-rzes-cieszy-sie-uznaniem-wsrod-kobiet

Serum nakłada się wzdłuż nasady rzęs i tylko wieczorem, tuż przed pójściem spać, należy jednak ostrożnie unikać kontaktu z oczami, które mogą zostać uszkodzone przez zawarte w nim składniki.Nie stwarzając niepotrzebnego paniki, chcę Cię ostrzec przed niektórymi składnikami, których lepiej unikać.

Składniki, których należy unikać w odżywkach do rzęs

Wielu konsumentów napotkało problemy, takie jak podrażnienie, silne zaczerwienienie, a nawet nieodwracalna zmiana koloru tęczówki, powodująca jej ciemnienie.Zbadałam sprawę i odkryłam, że w odżywkach do rzęs są substancje, które naprawdę mogą zmienić kolor tęczówki.

Moi jasnoocy przyjaciele w ogóle nie byliby zachwyceni!

Wśród składników obrażających jest Bimatoprost, lek stosowany w medycynie, działający na nadciśnienie oczne (dlatego powinien być stosowany tylko na receptę), który może przyciemniać oczy, ale także powodować zapalenie błony naczyniowej oka i zaćmę. Zobacz na stronie internetowej https://wirtualnekosmetyki.pl/-nowe-wdrozenia/czy-odzywka-do-rzes-cieszy-sie-uznaniem-wsrod-kobiet

Polecam zawsze czytać INCI i stosować te produkty ze szczególną ostrożnością.

Jak prawidłowo aplikować bazę do rzęs?

Kiedy pierwszy raz nałożyłam podkład pod tusz do rzęs, to była prawdziwa katastrofa!Musiałam mieć około 17 lat, kiedy po raz pierwszy spróbowałam L’Oréal Paris Superstar, podkładu i tuszu do rzęs 2 w 1 (który zresztą istnieje do dziś i jest świetnym produktem).

Od razu wiedziałam, że coś jest nie tak, bo znalazłam się ze wszystkimi rzęsami sklejonymi i pełnymi grudek. Od razu pomyślałem, że zmarnowałem pieniądze na nieskuteczny produkt, ale najprawdopodobniej włożyłem za dużo. Aby uchronić Cię przed takimi goliardowymi doświadczeniami jak moje, przeczytaj uważnie te wskazówki!

Kroki

 • Jeśli masz rzęsy, które opadają, polecam zacząć od podkręcenia zalotką (podkład pomoże też utrzymać je w stylizacji i podkręceniu).
 • Wyjmij „magiczną” szczoteczkę i usuń nadmiar z ujścia pojemnika.
 • Nakładaj bazę zaczynając od nasady rzęs i przesuwaj szczoteczkę w kierunku końcówek.
 • NIE rób zygzakowatego ruchu u nasady rzęs, produkt wyląduje w Twoim oku i będzie bardzo denerwujący (wypróbuj sam!).
 • Powtórz ruch na całym obwodzie rzęs, nie wyłączając nawet najgłębszych rzęs.
 • Jeśli zauważysz nagromadzenie się produktu w jakimś konkretnym miejscu, weź czystą szczoteczkę do rzęs i przeczesz rzęsy ku górze, aby rozbić grudki.
 • Odczekaj 15 do 30 sekund, aż podkład zwiąże. Nie czekaj zbyt długo, jeśli podkład nadmiernie wyschnie, utworzy nieprzyjemne grudki.
 • Teraz możesz nałożyć tusz do rzęs, dbając o to, aby dobrze pokolorować wszystkie rzęsy i idealnie pokryć wszystkie białe włókna podkładu.