W jakich sytuacjach przeprowadzane jest badanie dopplerowskie?

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Badanie dopplerowskie obejmuje tętnice szyjne i kręgowe, a także tętnice kończyn dolnych. Wskazaniami do przeprowadzania badania są wszelkie schorzenia oraz objawy świadczące o problemach zdrowotnych układu krążenia. Specjalistyczna aparatura pozwala w krótkim czasie ocenić drożność żył i tętnic, a także pracę zastawek.

Wyniki pozwalają wskazać wszelkie nieprawidłowości, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań. Badanie dopplerowskie efektywnie przyczynia się do ratowania życia ludzkiego oraz do poprawy jego jakości. Aparatura pozwala na diagnostykę i leczenie nadciśnienia, cukrzycy, wysokiego cholesterolu, objawów neurologicznych, trudno gojących się ran, a nawet żylaków.

Pacjent nie musi się przygotowywać do badania. Jest ono przeprowadzane od ręki i zajmuje kilkanaście minut. Nowoczesna aparatura Doppler Poznań pozwala natychmiast uzyskać wyniki i zaplanować dalsze leczenie. Metoda jest oczywiście całkowicie bezpieczne i bezbolesna, a zatem pacjenci nie muszą obawiać się dyskomfortu związanego z tym badaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W jakich sytuacjach przeprowadzane jest badanie dopplerowskie?”