Wybielanie zębów

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Naturalne i bezpieczne sposoby na wybielanie zębów

Doświadczeni stomatolodzy często odradzają samodzielnie wybieranie środków na wybielanie zębów. Musimy pamiętać, że szkodliwe substancje chemiczne mogą uszkodzić szkliwo, a także zwiększyć podatność na powstawanie próchnicy. Dlatego też, kwestię wybielania zawsze warto przedyskutować z naszym dentystą. Istnieją także naturalne sposoby na bielszy uśmiech.

Pasty do zębów z aktywnym węglem

Produkt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Aktywny węgiel jest obecnie stosowany w różnorodnych kosmetykach i środkach higieny. To za sprawą jego silnych właściwości oczyszczających oraz przeciwbakteryjnych. Węglowa pasta do zębów ma także delikatne właściwości ścierające i pomaga pozbyć się przebarwień. Jednocześnie, zapewnia wysoki poziom higieny jamy ustnej i nie posiada skutków ubocznych.

Skórka od banana na śnieżnobiały uśmiech?

Wiele osób traktuje to jako żart, ale jak się okazuje, wybielanie zębów skórką od banana naprawdę pozwala zauważyć spore zmiany. Zęby należy delikatnie smarować wewnętrzną stroną z pozostałościami owocu. To ogromne źródło witamin i minerałów mających wpływ na kondycje zębów. Regularne stosowanie tej metody pozwala usunąć przebawienia i zauważyć wyraźną poprawę.

Unikaj barwiących produktów

Niestety nie uciekniemy od tego tematu. Domowe sposoby na wybielania zębów mijają się z celem, jeśli palimy papierosy, często pijemy kawę lub spożywamy duże ilości słodycze. Produkty te mają właściwości odbarwiające i szkodą odcieniu naszych zębów. Jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować się na takie wyrzeczenia, jedynym skutecznym i trwałym rozwiązaniem są tak naprawdę licówki wykonane przez stomatologa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wybielanie zębów”