Chcesz być geodetą? Przetestuj ścieżkę nauczania

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych
Dział

Duża grupa młodych ludzi chcących pozostać geodetami zastanawia się czy naprawdę musi kończyć piekielnie uciążliwe studia. Odpowiedź na to pytanie jest łatwa bezsprzecznie że nie musi. Wystarczy jedynie zakończenie technikum geodezyjnego oraz zdanie egzaminu technicznego w kierunku geodezji. Zaliczenie testu na technika daje nam przepustkę do pracy w zawodzie geodety. Oczywiście będąc technikiem nasza praca w zawodzie będzie ograniczona lecz na pewno i tak zarobimy dobre pieniądze. Z tytułem technologia jesteśmy w stanie zajmować się takimi rzeczami jak na przykład: przygotowywanie kosztorysów prac geodezyjnych, prowadzenie ewidencji gruntów czy wykonywanie rozgraniczeń lub scaleń nieruchomości.

Wszystko to dzięki właściwemu programowi nauczania, który zezwala uczniom pozyskać faktycznie obszerną wiedzę w dziedzinie jaką jest geodezja oraz nabrać koniecznego do wykonywania zawodu i bezcennego doświadczenia przez odbywanie praktyk w przedsiębiorstwach geodezyjnych. Każdy kogo interesuje praca w terenie oraz nie boi się matematyki śmiało może kształtować się w tym kierunku. Studia w kierunku jakim jest geodezja to jeden z kierunków, który cieszy się kolosalnym zainteresowaniem minionymi laty – potwierdza to geodeta. Tak ogromna popularność nie bierze się z znikąd.

Kierunek ten zapewnia obecnym kandydatom praktycznie miarodajne miejsca pracy. Fakt ten wypływa z rozwoju gospodarczego stworzonego przez nas kraju, im większy rozwój tym więcej inwestycji a co za tym idzie potrzeba rak do pracy w tym też geodetów. Należałoby dodać, że niesłychanie uciążliwe studia na jakich powszedniością jest obcowanie z naukami ścisłymi nie gwarantują absolwentom sukcesu.

Po zakończeniu wyższej edukacji na tym kierunku musimy zainicjować praktykę zawodową w jednostce gospodarczej zajmującej się geodezją. Dopiero po trzech latach ponieważ tyle trwa praktyka mamy szansę pozostać upoważnionymi geodetami. W tym celu stajemy przed nadzwyczajną komisją która na podstawie rozmowy oraz testu decyduje o nadaniu lub ewentualnie również nie uprawnień osobie starającej się. Gdy niemniej jednak dostaniemy uprawnienia o wiele szersze stają się horyzonty zawodowe. Jesteśmy w stanie pomiędzy innymi założyć własną jednostkę gospodarczą, pracować w administracji samorządowej lub też państwowej i w wydawnictwach kartograficznych.