Czy wymiana skrzyni biegów jest skomplikowana?

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych
Dział

Konstrukcja skrzyni biegów jest dość skomplikowana. W jej obudowie możemy odszukać trzy wały: sprzęgłowy, koronny oraz pośredni. Moc silnika jest przekazywana na wałek sprzęgłowy, który przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał pośredni. Na wale pośrednim oraz głównym znajdują się następne koła zębate, pasujące za zmianę biegów. Cały układ ma obowiązek mieć profesjonalne smarowanie. Stosuje się do tego właściwy olej przekładniowy. W starszych skrzyniach w szeregu przypadków wolno było się spotkać z przełożeniem bezpośrednim. Jest to wałek sprzęgłowy skojarzony z wałkiem głównym.

Między nimi nie następuje żadna zmiana prędkości pracy układu. Wiele osób zastanawia się też, czym jest nadbieg. Jest to mechanizm, który sprawia, że prędkość wałka głównego jest większa aniżeli sprzęgłowego. Zdarzają się skrzynie, gdzie następuje więcej aniżeli jeden nadbieg. Są one bardzo przydatne w samochodach, bo umożliwiają długodystansową jazdę bez zmiany biegu oraz zminimalizowanie spalania samochodu – sprawdź to na https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg.

Większość właścicieli aut personalnych po zniszczeniu silnika lub ewentualnie skrzyni biegów uważa, że pojazd nadaję się tylko na złom. Nie powinniśmy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te podzespoły są częściami, jakie możemy zmienić w prawie każdym warsztacie samochodowym. Jeśli zdecydujemy się na osobistą wymianę skrzyni, musimy zwrócić adnotację na kilka bardzo ważnych szczegółów. Po pierwsze, gdzie taką skrzynię należy nabyć. Jeśli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas popłatne kupno odkrywczej skrzyni, ponieważ jej cena ma okazję niedużo się różnić od całego samochodu. W szeregu przypadków więc warto rozejrzeć się po okolicznych szrotach, innymi słowy sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą powinniśmy się zabezpieczyć w znaczną ilość różnych kluczy nasadowych oraz oczkowych. Niezbędny również może okazać się kanał. W niektórych samochodach wymiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę powinniśmy poświęcić około dwóch dni. Jeżeli posiadamy zdolności równe obeznanemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Czy wymiana skrzyni biegów jest skomplikowana?”