Łotwa nadal nieznana

Zapisz w ulubionych Dodawanie Dodano do ulubionych

Wycieczki do Łotwy to dobry pomysł. Kraj jest niewielki, nadal mało znany, a godny odwiedzin. Ryga, stolica Łotwy, to ciekawe miasto. Do tego kraju jeździ się na zwiedzanie, na kilka dni, czasami można polecieć samolotem. Jest to na pewno dobre rozwiązanie i warto o nim pomyśleć. Ryga to piękne miasto, pełne zabytków, zieleni, małych kawiarni i restauracji. Jest to doskonałe miejsce do poznania. Urok niewielkiego miasta podbija serca. Sama Ryga jest do obejrzenia przez dwa-trzy dni, a następnie można ruszyć dalej, odwiedzić inne miejsca. Wycieczki do Łotwy to doskonały pomysł na wyjątkowe wakacje dla całej rodziny. Łotwa to kraj bardzo ciekawy i zasługujący na poznanie jak najlepsze.

A później Łatgalia

Ciekawa jest Łatgalia, część Łotwy pełna skansenów, miejsce, w którym czas zatrzymał się co najmniej kilkadziesiąt lat temu. To piękny region, zabytkowy, cichy, pełen przyrody i zieleni. W Dyneburgu jest wyjątkowa, duża twierdza, której ominąć nie wolno. Odpocząć można w Klajumi – są tam ładne drewniane domki z sauną. Żal nie skorzystać z takich atrakcji.

Jedzenie na Łotwie też jest pyszne

Wycieczki do Łotwy z kresy.com to zwiedzanie i poznawanie, kuchnia to też atrakcja tego kraju. Jest podobna do polskiej kuchni. Warto spróbować placków ziemniaczanych, racuchów, pierogów nadziewanych ziemniakami, kotletów mielonych oraz ciasta z jabłkami. Jest to jedzenie tradycyjne i smaczne. Można też jadać pyszne śledzie z ziemniakami i twarożkiem – to już dość oryginalna potrawa. Potrawy podawane są w glinianych garnuszkach. Łotwa słynie też z pysznego, ciemnego chleba. Kosztowanie tego pieczywa to obowiązek. Bez niego nie można cieszyć się smacznym jedzeniem.

Polakom podoba się Łotwa i nic w tym dziwnego. Ciekawe miejsca, pewne zanurzenie w przeszłości to doskonała rzecz. Dzisiaj można zwiedzać całą Łotwę kupując wycieczki zorganizowane lub organizując je samodzielnie. Zachęcamy do takich wycieczek, które dają relaks, odprężenie, spojrzenie na inną kulturę i wyzwalają chęć powrotu do tego niezwykłego kraju.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Łotwa nadal nieznana”